Як правильно закріплювати вантаж, засоби кріплення вантажу

При перевезенні різних вантажів автомобільним транспортом необхідно дотримуватися правил вантажоперевезення та кріплення вантажу. Від сумлінності та професіоналізму вантажоперевізників залежить не тільки збереження предметів, що перевозяться, а й життя учасників дорожнього руху. Щоб убезпечити себе та інших, слід виконувати правила кріплення вантажу в кузові напівпричепа. Їх дотримання дозволяє технічно грамотно провести роботу з фіксації продукції у вантажному відсіку без остраху пошкодження товару по всьому шляху проходження ТЗ.

Способи кріплення вантажу у кузові вантажного транспортного засобу

Кріплення вантажу притиском - кріплення вантажів, пов'язане з дією сил за рахунок збільшення тертя між транспортною платформою і вантажем. Застосовуються в основному регульовані ткані ремені та протиковзкі килимки. Принцип кріплення полягає в тому, що через встановлений на платформу вантаж перекидаються притискні ремені та закріплюються за краї борту з натяжкою. Цей спосіб досить поширений, однак, він не може бути основним, тому що не забезпечує належної безпеки, та й ременів потрібно досить багато для забезпечення навіть невеликої сили тертя.

Кріплення вантажу розтяжками - за допомогою ременів, найтів, цілей, тросів, дроту і т.д. Спосіб допомагає уникнути зсуву або перекидання вантажу. Цей спосіб вимагає меншої кількості ременів, однак, кращої їхньої якості в порівнянні з попереднім методом. Цей метод безпечніший, оскільки ремені, закріплені за металеві скоби, надійно фіксують вантаж, не дозволяючи йому зрушуватися. Усього у кріпленні бере участь чотири ремені, що прикріплюються до вантажу по кутах, і стільки ж кріпильних скоб.

Кріплення вантажу блокуванням - кріплення вантажів, пов'язане з формою вантажу, за допомогою контакту з поверхнею, наприклад, укладання біля твердих стін, заповнення порожніх просторів або використання амортизаційного матеріалу. Цей метод теж є досить безпечним, заснований він на тому, що вантажі поміщаються впритул до інших вантажів, бортів автомобіля або спеціальних дерев'яних конструкцій, які в свою чергу впираються в борти. Такий спосіб унеможливлює рух предметів по горизонталі, проте не рятує вантаж від підстрибування. Застосовується в основному при різно-розмірному вантажі в одному транспортному засобі або при добре обладнаному транспортному засобі (наявність розпірних пристроїв, колодок, подушок тощо)

Вимоги до кріплень вантажів, що перевозяться на вантажному автотранспорті, пред'являються найсуворіші. Технологія кріплення вантажу здійснюється за допомогою пристроїв для обв'язування та фіксації, розміщених у кузові вантажного напівпричепа. Зазвичай це трос або канат, притискні ремені і т.п. Також важливо наявність нековзних матів для виключення тертя.

Вантаж у вантажному автомобілі закріплюють кількома способами. Який спосіб ув'язування і засіб кріплення вантажу використовувати безпосередньо залежить від того, що перевозиться в кузові вантажного автомобіля.

Кожен з нас розуміє, що незакріплений вантаж під час транспортування може зміщуватися, падати та перевертатися. Також незафіксований і незакріплений вантаж може випасти на дорогу. Такий сценарій може призвести до серйозної ДТП. Згодом такий вантаж буде пошкоджений, з'явиться шлюб, що спричинить фінансову шкоду. Тому для безпечного перевезення будь-яких вантажів та продукції необхідно обов'язково використовувати спеціальні засоби кріплення вантажу.

Кріплення вантажу стяжними ременями

Даний спосіб кріплення вантажу стяжними ременями, застосовується найчастіше в автомобільних та контейнерних перевезеннях. Стяжні вантажні ремені (ретчети) призначені для швидкого і надійного кріплення різних вантажів, що перевозяться на всіх видах транспорту. Зручність у використанні та легкість в експлуатації дає цим ременям великі переваги перед звичайними засобами кріплення вантажів. М'яка текстильна стрічка ременя не пошкоджує вантаж і надійно закріплює його на транспортному засобі, повністю зберігаючи товарний вид виробів, що перевозяться.

При виборі стяжних ременів необхідно враховувати навантаження та номінальний натяг стрічки. Строго дотримуватись відповідності із зазначеними на етикетках параметрів стяжного ременя. Крім того, необхідно брати до уваги форму вантажу, його масу, а також коефіцієнти тертя та ковзання. Це потрібно, щоб розрахувати та забезпечити максимальний притиск вантажу до платформи.

Кріплення вантажу розпірними планками

Блокувальні розпірки або планки блокувальні застосовуються для додаткової фіксації вантажу під час його перевезення. Розпірні планки кріпляться до внутрішніх стін кузова вантажного транспортного засобу. Фіксація розпірними планками дозволяє забезпечити нерухомість вантажу під час транспортування. Розпірні планки часто застосовують разом із стяжними ременями та подушками кріплення (пневмооболонка).

Кріплення вантажу із застосуванням повітряних пневмо-пакетів

Пневмомішки (пневмооболонка) для фіксації вантажу, це один із найновіших способів транспортування, який використовується при перевезенні небезпечних та тендітних вантажів. Завдяки простоті, швидкості та економічності такий метод кріплення вантажу набуває все більшої популярності в області вантажоперевезень. Суть методу застосування пневмо-мішків і пневмооболонок заклювається в тому, що в порожній простір між вантажем поміщаються спеціальні мішки у здутому стані. Потім їх накачують повітрям і відбувається фіксація предметів, що транспортуються в кузові вантажного автомобіля.

Мішки та пневмооболонки для фіксації вантажу виконані з еластичних та міцних матеріалів. Такий метод фіксації відповідає правилам безпечного розміщення вантажів. Водії, які перевозять збірні вантажу, чудово знають, наскільки важко заповнити простір між коробками різного калібру. Якщо в кузові ще й бочки, то це створює додаткові проблеми. Щоб їх зафіксувати, водії заповнюють простір між ними та бортом підручними матеріалами. Такі незручності просто зникають, коли на допомогу приходять пакети з повітряною подушкою. Тому що пневмо-оболонка, якраз і приманена для розкріплення вантажу у закритому кузові чи контейнері.

Повітряні мішки для заповнення порожнечі (пневмооболонка) дозволяють стабілізувати вантаж під час транспортування і знижують ризик його пошкодження. Пневмооболонки з клапанним блоком вигідно відрізняються від інших способів та матеріалів кріплення вантажу в закритому кузові, фурі, контейнері, залізничних вагонах, морських та річкових суднах, вантажних автомобілях та літаках.