Порядок пакування поштових відправлень на УкрПошті

Порядок пакування поштових відправлень на УкрПошті

При пакуванні поштових відправлень для пересилання враховуйте наступне:

  • Тип упаковки вибирає відправник залежно від форми та характеру вкладення, виду відправлення з урахуванням часу на його доставку, а також запобігання заподіянню шкоди життю та здоров'ю працівників поштового зв'язку або третіх осіб, забруднення (пошкодження) інших поштових відправлень та поштового обладнання.
  • Упаковка повинна забезпечувати збереження вкладень, а також можливість безперешкодно наносити поштову адресу та інші позначки та обробку відправлення за допомогою технічних засобів.
  • Упаковка поштових відправлень передбачає розміщення вкладення в тару (щик, коробку, мішок, щільний папір, поліетиленову плівку тощо); упаковку окремих елементів вкладення, підклеювання клапанів, прорізування вентиляційних отворів тощо, за виконання яких стягується додаткова плата відповідно до чинних тарифів на інші послуги поштового зв'язку.
  • Для упаковки внутрішніх поштових відправлень можуть використовуватись поштові конверти, спеціальні конверти з полімерних матеріалів (поліетиленові пакети), щільний папір, футляри, коробки, мішки, сумки, пакети з повітряною вставкою, гофрокартони ящики тощо.

Особливості упаковки предметів та речей на УкрПошті

Техніка та електроніка

Відправлення підлягає додатковому пакуванню в ящик з гофрокартону. Всі порожнечі слід заповнити наповнювачем (пінопластовий ущільнювач, повітряно-бульбашкова плівка, гофрокартон).

Одяг та інші м'які вироби

Можуть упаковуватись у м'яку оболонку (тканину або стретч-плівку). Вкладення доцільно попередньо обернути поліетиленовою плівкою або іншим матеріалом, що вологонепроникний.

Скляні або інші тендітні предмети

Упаковуються в ящик, виготовлений з тришарового гофрованого картону (кожний предмет варто попередньо обернути повітряно-бульбашковою плівкою), або дерев'яний ящик, заповнений відповідним захисним матеріалом (пінопластовий ущільнювач, повітряно-бульбашкова плівка).

Рідини

Рідини у пластиковій або металевій тарі та рідини у пляшках, у тому числі ті, які зверху мають механізм з розпилювачем, ємністю до 6 літрів упаковуються в ящик, виготовлений із тришарового гофрованого картону, або у два шари стретч-плівки, щоб не допустити витоку вмісту .

Сухі речовини

Сухі барвники, такі як анілінова синька, сухі порошки, що не фарбують, і фарбувальні порошки упаковуються в міцні ємності (ящик, мішок). Останні також потрібно розмістити в ящику.

Сипучі матеріали

Залежно від розмірів початкової оболонки упаковуються в мішок або стретч-плівку не менше ніж двома шарами.

Живі організм

Живих бджіл, мушок сім'ї дрозофіл, п'явок та паразитів необхідно поміщати у ящики з дерев'яних дощок. Усі сторони дощок мають бути щільно закріплені між собою за допомогою шурупів чи цвяхів. Ящик повинен мати вентиляційний отвір, закритий щільною сіткою. Не допускаються пошкодження самого ящика та вентиляційного отвору. Не можна пересилати бджіл у ящиках з картону з отворами в конструкції, що перевищують 2 мм, кріплення яких здійснено степлером. На адресному боці відправлення робиться відмітка "Обережно, бджоли". У неавтоматизованому відділенні поштового зв'язку ця позначка робиться на оболонці відправлення кульковою ручкою або маркером (крім червоного, жовтого та зеленого кольорів) вручну.

Точні вимірювальні прилади

Упаковуються в тверду тару із захисним матеріалом, що запобігає пошкодженню вкладення при пересиланні. Прилади зі скляними деталями пакуються в ящики зі спеціальним кріпленням.

Свіжі овочі та фрукти

Упаковуються в дерев'яні (фанери) ящики або ящики, виготовлені з тришарового гофрованого картону, бічні стінки яких мають вентиляційні отвори або вертикальні розрізи, а також плетені кошики з твердим стійким дном (крім конусоподібних), верхня частина яких обшита міцною тканиною.

Хутро та матеріали тваринного походження

Хутро та шкірки гризунів без спеціальної обробки, а також шерсть, щетина, волосся, перо та пух за наявності ветеринарного свідоцтва, виданого Державною службою України з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів, упаковуються у тканину (мішковину) або торбинку з поліетиленової плівки, які вкладаються у ящики. Якщо на одну адресу надсилається декілька таких посилок, на кожну з них подається ветеринарне свідоцтво із зазначенням кількості хутра (шкірок гризунів або ваги вовни).

Саджанці дерев та кущі саджанців

Упаковуються в один шар повітряно-бульбашкової плівки або гофрокартон, які вкладаються в гофрокартонний ящик або упаковуються в два шари стретч-плівки в залежності від розміру саджанця. Також допускається упаковка у спеціальні тубуси.

Не забувайте

  • Предмети, які не складаються (креслярські дошки, дитячі санки, автопокришки, валізи, бідони, предмети із цільного шматка, як, наприклад, шматки дерева або металу тощо), за винятком гострих та ріжучих предметів, розміри та маса яких не перевищують відповідних параметрів, передбачених Правилами надання послуг, можуть пересилатися без упаковки. У цьому випадку адреса одержувача вказується на самому предметі.
  • Для транспортування відправлень великих габаритів та ваги використовується дерев'яний піддон (палетування відправлень), який забезпечує цілісність вкладення та інших відправлень
  • Для транспортування відправлень великих габаритів і ваги, які мають частини, що виступають, або геометричні параметри, що сприяють пошкодженню цього або інших відправлень, використовується дерев'яна обрешітка (каркас з деревини). У той самий час відправлення фіксується распорками-фиксаторами. Вкладення упаковуються в повітряно-бульбашкову плівку і засипаються пінопластовим наповнювачем, щоб усередині не було порожніх місць. Заборонено для пакування використовувати суцільну деревину.
  • Неподільні предмети у фабрично-заводській упаковці (дерев'яних фанерних ящиках та коробках із міцного картону), що відповідає встановленим параметрам, забезпечує збереження вкладення та не може завдати шкоди іншим відправленням, приймаються без додаткового пакування.